2023-03-15 11:00:00

Zapisy Wykłady

Zapisy wtorek, czwartek  godz 15 -17 lub telefonicznie 600261920 Zapraszamy 


Każdy uczesnik  otrzymuje w cenie kursu komplet materiałów szkoleniowych, dostęp do portalu z aktualną bazą pytań egzaminacyjnych  oraz wykładami

Zapisy wykłady wtorek czwartek godz. 15 - 17 w siedzibie firmy znajdującej się   przy ulicy Bohaterów Warszawy 7  w Busku - Zdroju, wejście od strony sklepu Rossman. 

2023-03-15 11:00:00

Kawasaki Z650 oraz Suzuki SFV 650

  Zapraszamy na profesjonalne kursy motocyklowe. Do dyspozycji kursantów motocykle: Suzuki SFV 650 Gladius, Kawasaki Z 650, YBR-250, YBR-125. Szkolenie obejmuje jazdy po Busku-Zdroju, placu manewrowym, wyjazdy do Kielc i Tarnobrzega.


pozostałe aktualności


Zobacz

krok po kroku

 W tej części dowiesz się jakie kroki musisz podjąć aby uzyskać prawo jazdy wybranej kategorii.

Najpopularniejsze uprawnienia do kierowania pojazdów to prawo jazdy kategorii B. Kategoria ta umożliwia :

  • Prowadzenie pojazdu samochodowego (z wyjątkiem motocykla i autobusu) o dopuszczalne masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony i przeznaczonego do przewozu maksymalnie 9 osób
  • Prowadzenie zespołu pojazdów czyli samochodu i przyczepy pod warunkiem że jest to przyczepa lekka, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg. Łączna dopuszczalna masa całkowita obu pojazdów nie może przekraczać 3,5 tony,a masa przyczepy jest mniejsza od masy samochodu.
  • Kierowanie ciągnikiem rolniczym oraz pojazdem wolnobieżnym.

Aby otrzymać prawo jazdy musisz spełnić kilka warunków:

  • Wymagany wiek dla kategorii B i A2 to 18 lat jednak na szkolenie możesz się zapisać trzy miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku. Dla kategorii A1 minimalny wiek wynosi 16 lat, dla kategorii A 24 lata lub 20 lat dla posiadaczy kategorii A2.
  • Przed przystąpieniem do szkolenia musisz posiadać utworzony Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Profil uzyskuje się w podległym Starostwie Powiatowym. Posiadając numer PKK możesz zapisać się na szkolenie.
  •  Aby uzyskać PKK należy poddać się badaniu lekarskiemu i uzyskać orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do badania kierowców. Potrzebne będzie również zdjęcie o  wymiarach 3,5x4,5 cm, wypełniony wniosek o wydanie prawa jazdy oraz dokument tożsamości. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat potrzebna będzie zgoda rodziców oraz kserokopia dowodów osobistych rodziców. Należy uiścić również opłatę za wydanie prawa jazdy, która wynosi 100zł 50gr.
  • Posiadając Profil Kandydata na Kierowce możesz zapisać się na szkolenie.
  • Musisz ukończyć szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie wybranej kategorii prawa jazdy zakończone egzaminem wewnętrznym. Po zakończeniu szkolenia uzupełniony przez szkołę jazdy Profil Kandydata na Kierowcę jest wysyłany droga elektroniczną do podległego Starostwa.
  • Następny krok to Egzamin Państwowy przeprowadzony przez jeden z 49 Wojewódzkich Ośrodków Ruchu  Drogowego w kraju. Aby przystąpić do egzaminu należy uiścić  w wybranym WORD opłatę za egzamin (30zł za egzamin w części teoretycznej, 140zł egzamin praktyczny kat.B i 180zł kat.A, A1, A2).
  • Po zdaniu egzaminu państwowego po około 14 dniach odbierasz  prawo jazdy w Starostwie Powiatowym do, którego kierowałeś wniosek o wydanie uprawnień.